Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Co zastosować u osób po przebytym udarze mózgu?

Co zastosować u osób po przebytym udarze mózgu?

Witamina D

Witamina D jest jedną z najlepszych witamin po udarze. Niski poziom witaminy D wiąże się z gorszymi wynikami po udarze niedokrwiennym. Dostarczenie wystarczającej ilości witaminy D może pomóc zmniejszyć upośledzenie funkcji poznawczych i funkcjonalnych u pacjentów po udarze. Ponadto niedobór witaminy D jest związany z czynnikami ryzyka udaru nadciśnienia, otyłości i cukrzycy. Otrzymując codziennie witaminę D, możesz zmniejszyć ryzyko drugiego udaru mózgu i wspomóc regenerację mózgu.

Probiotyki

Probiotyki to „dobre” bakterie, które składają się na mikrobiom, 100 bilionów mikrobów żyjących w jelitach. Bakterie żyjące w naszym ciele pełnią bardzo ważną rolę - mają nawet własny układ nerwowy zwany jelitowym układem nerwowym.

Poprzez ten wewnętrzny ekosystem bakterie w jelitach komunikują się z mózgiem poprzez oś jelito-mózg. To połączenie jest dwukierunkowe, co oznacza, że działa w obie strony.

Ponieważ zdrowie jelit odgrywa ważną rolę w zdrowiu mózgu, probiotyki znalazły się na liście najlepszych suplementów do leczenia skutków udaru mózgu.

Polecam probiotyki AkuPRO firmy Akuna.

Witamy B kompleks, a szczególnie witamina B12 i B3.

Witamina B12 może wspomagać leczenie skutków udaru mózgu, poprawiając prawidłowe funkcjonowanie i rozwój mózgu i komórek nerwowych. Pomaga to w wyzdrowieniu po udarze, ponieważ rehabilitacja obraca się wokół neuroplastyczności - zdolności mózgu do reorganizacji, tworzenia nowych ścieżek i zmiany istniejących.

Ponadto niedobór witaminy B12 jest związany z rodzajem stanu zapalnego, który uszkadza naczynia krwionośne. Kiedy naczynia krwionośne ulegną uszkodzeniu, nadmiar depozytów może się rozwijać i zakłócać przepływ krwi. Jeśli tak się stanie z tętnicą w mózgu, może to prowadzić do udaru mózgu.

Witamina B12 zapewnia bardzo ważne wsparcie zarówno dla zdrowia mózgu, jak i naczyń krwionośnych.

Witamina B3, znana również jako niacyna, może pomóc ludziom odzyskać funkcje mózgu w rehabilitacji po udarze. Są dwie przyczyny tej ogromnej korzyści.

Po pierwsze, niacyna bezpośrednio pomaga w neuroplastyczności, która jest głównym motorem powrotu do zdrowia po udarze. Po drugie, niacyna ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie zwiększania „dobrego” poziomu cholesterolu, który jest statystycznie niski u osób po udarze mózgu. Chociaż lepszy poziom cholesterolu nie wpływa bezpośrednio na regenerację, pomaga zmniejszyć ryzyko drugiego lub nawracającego udaru, co jest ogromnym plusem.

Witaminy z grupy B, a także inne witaminy znaleźć można w produkcie Mastervit. Zalecam stosować pół miarki, czyli 15 ml Mastervit.

Minerały

Magnez wzmacnia mięsień sercowy i układ krwionośny. Pozytywnie wpływa na procesy krzepnięcia krwi i uaktywnia funkcje obronne organizmu, czyli białe krwinki. Dzięki temu rośnie odporność i człowiek jest lepiej chroniony przed infekcjami i chorobami. Aby ustrzec się przed udarem i wzmocnić organizm po udarze, nie należy zapominać o tak ważnym minerale.

O ogromnej roli tego pierwiastka, informują najnowsze badania, według których magnez może być kluczowy w zmniejszeniu ryzyka chorób serca, udarów mózgu oraz cukrzycy typu 2.

Onyx Plus Flexi przeznaczony jest dla wszystkich osób mających problemy z mięśniami, stawami, brakiem energii czy z wykorzystywaniem potencjału mózgu. Produkt zawiera minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak magnez, wapń, zhydrolizowany rybi kolagen, witaminę D3 i kwas hialuronowy. Zawiera także ekstrakty ziołowe – żywicę z Boswellia serrata, korzeń Czarciego pazura i kora Białej wierzby.

Alveo

Zadaniem składników zawartych w Alveo jest oczyszczanie organizmu na poziomie komórkowym. Dzięki temu każda komórka, każda tkanka naszego organizmu jest dotleniona i odżywiona.

A zbędny balast, czyli toksyny oraz produkty spalania wewnątrzkomórkowego są na bieżąco odprowadzane z organizmu. Przestają być gromadzone i nie blokują naszych narządów.

Poza tym oczyszczają przewód pokarmowy i reguluje jego pracę, dzięki czemu wzrasta wchłanialność nie tylko związków zawartych w Alveo, ale również wszystkich składników, które czerpiemy z pożywienia.

Oczyszczone zostają nie tylko główne naczynia krwionośne, czyli żyły, tętnice, ale również mikroskopijne naczynia włosowate.

Składniki te wspierają odmładzanie komórek i przywracanie całego organizm do równowagi poprzez transportowanie większej ilości tlenu i substancji odżywczych do komórek i organów. Polecam stosować Alveo 2 razy dziennie ok. 30 ml.

 

Dr Katarzyna Gryga-Rutkowska
Dietetyk, promotor zdrowego i ekologicznego stylu życia. Prowadzi infolinię Akuna.

Powiązane posty: