Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Dla ochłody na gorące dni: ALVEO miętowe

Dla ochłody na gorące dni: ALVEO miętowe

Lato, słońce, upał i woda. W ciepły dzień, gdy nasz organizm odczuwa wzmożone pragnienie, nie ma nic lepszego, niż wypić szklankę wody. Bóle głowy i złe samopoczucie latem mogą być spowiadane wypijaniem zbyt małej ilości wody. Ważne, aby pamiętać, że woda chroni organizm przed przegrzaniem poprzez usuwanie nadmiaru ciepła wraz z potem.

Odwodnienie organizmu jest groźne dla zdrowia. Głównym mechanizmem obronnym, umożliwiającym człowiekowi przeżycie mimo braku podaży płynów, jest zmniejszenie wytwarzania moczu z 1,5-2 l na dobę do 300-400 ml. I jest to minimalna objętość, która umożliwia pozbycie się szkodliwych produktów przemiany materii. Natomiast gdy wydalanie moczu jest mniejsze, dochodzi do zatrucia organizmu przez produkty metabolizmu białek − głównie mocznik i kreatyninę. Zwłaszcza latem dochodzi do sytuacji, gdzie nawet niewielki nieuzupełniony deficyt wody może być przyczyną udaru cieplnego. Co zrobić, żeby woda była smaczniejsza?

Przygotować zdrowy koktajl na bazie wody.

Do tego idealnie sprawdzi się ziołowy tonik o nazwie Alveo o smaku miętowym. Ziołowe składniki zawarte w preparacie maja działanie oczyszczające i stymulujące układ odporności. A olejek miętowy doskonale orzeźwia i pobudza. 

Prosty, zdrowy koktajl z Alveo Mint! 

Składniki:

  • Alveo mint
  • 1 limonka
  • listki mięty
  • kostki lodu
  • woda gazowana

Tak skomponowany tonik ziołowy z Alveo doskonale ugasi pragnienie w upalne dni. Nawodni organizm, orzeźwi i dzięki zawartości składników roślinnych oczyści organizm z toksyn. A do tego po prostu smakuje. I w tym wypadku możemy śmiało podnieść szklankę i powiedzieć: NA ZDROWIE!

dr Katarzyna Gryga-Rutkowska
Dietetyk, promotor zdrowego i ekologicznego stylu życia. Prowadzi infolinię Akuna

Powiązane posty: