Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Dr. Jaromir Bertlik M.D., N.D. odpowiada na pytanie konsumenta

Dr. Jaromir Bertlik M.D., N.D. odpowiada na pytanie konsumenta

Pytanie:

Ostatnia chwila na wiosenny detoks. Jaki jest najlepszy sposób na jego przeprowadzenie? Co powinienem zrobić, aby oczyścić organizm i poczuć się dobrze?

Dr. Bertlika odpowiada:

Na przestrzeni czasu zainteresowanie detoksykacją organizmu systematycznie rosło. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pojawiające się na ten temat informacje były zgodne z prawdą.
W związku z tym ostatecznie wyodrębniły się dwie skrajnie różne opinie na ten temat – jedni twierdzą, że detoks nie ma żadnego znaczenia dla organizmu, a drudzy, że jest on panaceum na wszystko. Część producentów suplementów diety twierdzi, że ich produkty w 100% pozbędą się problemu. Inni zaś wyznają zasadę „snake oil”, czyli działaniu medykamentu popularnego w XIX wieku, który rzekomo wykonywany był z tłuszczu węża według indiańskich receptur i miał leczyć wszelkie choroby.

Detoksykacja organizmu jest bardzo istotnym i często podnoszonym tematem. Efektem tego są zalewające nas informacje mówiące o tym, że nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyeliminować substancji toksycznych, więc konieczne jest przyjmowanie konkretnych produktów.

Wróćmy jednak do tego, co jest najważniejsze w detoksykacji. Weź głęboki oddech. Teraz wykonaj wydech. Twój organizm właśnie przeprowadził jeden z najbardziej podstawowych procesów detoksykacyjnych, które w rzeczywistości w sposób naturalny wykonuje non stop każdego dnia. Nawet oddychanie jest częścią usuwania substancji szkodliwych. I to jest jeden z procesów detoksykacji, który utrzymuje człowieka przy życiu.

W oparciu o moje osobiste doświadczenia i wieloletnią praktykę, w ramach której pomagam osobom długotrwale i przewlekle chorym, staram się wyjaśnić wszystkim złożoność procesu detoksykacji. Zacznij od oczyszczenia organizmu, zmiany stylu życia, eliminacji czynników stresogennych, a objawy chorób zaczną ustępować.

Jeśli naprawdę chcesz aby Twój organizm stosunkowo długo pozostawał młody, chcesz pozbyć się toksyn i być zdrowym, stosuj poniższe zasady:

  • zastąp żywność wysokoprzetworzoną (żywność z długą datą ważności) żywnością nieprzetworzoną (jaja, olej, mięso, warzywa), ograniczyć cukier, sól i wędliny;
  • pij czystą wodę oraz różne herbaty ziołowe (rumianek, melisa są dobrym na początek);
  • zapewnij organizmowi wystarczającą ilość słońca i czystego powietrza;
  • wspomagaj krążenie krwi w organizmie (ćwiczenia fizyczne, hartowanie i sauna);
  • zmień swoje procesy myślowe, naucz się odpowiednio reagować w sytuacjach stresowych.

Wiemy już, że naturalna detoksykacja to proces bardzo ważny, ale i wymagający pewnych zmian w naszym codziennym życiu. Dlatego żeby wesprzeć Twoje starania Akuna stworzyła AkuCleanse. W skład tego produktu wchodzi pięć kluczowych ziół, które pomagają usunąć zalegające w wątrobie złogi. Jeśli chcesz skorzystać z mojej rady sugeruję przez dwa miesiące stosować preparat Alveo, a następnie przejść na oczyszczanie jelit, stosując codziennie 20 minut przed śniadaniem co najmniej jedną miarkę (30 ml) AkuCleanse rozcieńczone w szklance letniej wody, a następnie kurację zamknąć probiotykami AkuPro - 1 kapsułkę raz dziennie podczas posiłków.

Dr. Jaromir Bertlik M.D., N.D.

Źródło: "
Poradna doktora Bertlíka"