Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Dla dobra wątroby

Dla dobra wątroby

Jak wiadomo, na co dzień organizm każdego z nas narażany jest na oddziaływanie trujących toksyn. Szkodliwe substancje wdychamy z powietrzem, spożywamy z wodą czy z jedzeniem, a nawet przenikają one przez naszą skórę. To ogromna ilość związków trujących nasze ciało, uszkadzających organy czy nawet pojedyncze komórki oraz skutecznie zaburzających nasze funkcjonowanie. Jednym z głównych narządów odpowiedzialnych za pozbywanie się ich z organizmu jest wątroba, dlatego w profilaktyce zdrowotnej tak duży nacisk kładzie się na jej ochronę.

Ten największy gruczoł średnio waży ok. 1,5 kg bierze udział w wielu różnych procesach w organizmie, a jej funkcji nie może przejąć żadna inna część ciała, przez co ma tak istotne znaczenie dla życia. Zlokalizowana jest w górnej części jamy brzusznej, nad przeponą. Do najważniejszych zadań wątroby należą:

  • Pochłanianie i neutralizacja toksyn.
  • Przemiana pokarmu na składniki odżywcze.
  • Dostarczanie podstawowego składnika budowy ludzkiego ciała – białka.
  • Magazynowanie krwi.
  • Magazynowanie niezbędnych substancji, jak glikogen, białka, tłuszcze, witaminy, żelazo.
  • Udział w kontrolowaniu temperatury ciała, w procesie krzepnięcia i procesach immunologicznych.
  • Regulacja pH organizmu (równowagi kwasowo-zasadowej).

Wątroba nie tylko pełni tak wiele istotnych funkcji, ale także jest bardzo specyficznym organem. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych, nie można jej wymienić. Można jedynie ją chronić i usprawniać jej funkcjonowanie. Drugą wyróżniającą ją cecha jest zdolność do regeneracji. Wystarczy niewielki fragment organu, by przyzwoicie spełniał on swoją rolę. W przypadku problemów zdrowotnych z wątrobą najczęściej usuwany jest chory fragment. Siłę możliwości regeneracyjnych wątroby pokazuje fakt, że już po kilku tygodniach od takiej operacji duża ilość utraconej masy zostaje odbudowana. Jest więc narządem nieporównywalnym do innych zarówno pod względem skali regeneracji, czyli odnawiania wszystkich swoich funkcji, jak i jej tempa.

Co szkodzi wątrobie?

  • Nadużywanie alkoholu.
  • Narażenie na dużą ilość toksyn – metali ciężkich.
  • Choroby autoimmunologiczne i metaboliczne.
  • Choroby wątroby, wirusowe zapalenia typu A, B lub C.
  • Stosowanie lekarstw, w szczególności antybiotyków i leków antykoncepcyjnych.
  • Przetworzona żywność, bogata w tłuszcze trans.
  • Niezdrowe nawyki żywieniowe, przejadanie się.
  • Rygorystyczne diety odchudzające.

O zaburzeniach pracy wątroby świadczyć mogą takie objawy, jak wzrost lub spadek wagi, chroniczne zmęczenie, osłabienie organizmu, podwyższone ciśnienie krwi, huśtawki nastroju, wzdęcia, biegunki, niestrawność, apetyt na słodycze, zmiany skórne, skurcze palców u rąk i łydek, zaczerwienienie dłoni, zmiany koloru moczu i stolca, świąd skóry.

Profilaktyka


Tak wiele źródeł zagrożeń dla wątroby powoduje, że profilaktyka jej chorób jest ważna dla każdego dorosłego człowieka. Istotnym jest nie tylko unikanie zagrożeń, ale także wspomaganie funkcji regeneracyjnych organu. Największą rolę odgrywa tutaj odpowiednia dieta, czyli spożywanie produktów, które nie szkodzą, a wręcz przeciwnie – pomagają wątrobie. Warto też włączyć skuteczny suplement diety, zawierający naturalne wspomagacze, których często nie znajdzie się w codziennie spożywanych produktach. Naszą odpowiedzią na szczególne potrzeby wątroby jest AkuCleanse, będący kombinacją aktywnie działających na ten organ ekstraktów ziołowych. Wykorzystaliśmy właściwości ostropestu plamistego, pietruszki, buraka czerwonego, mniszka lekarskiego i łopianu, by zapewnić optymalne, codzienne wsparcie dla wątroby.

Ostropest plamisty w naturalnym leczeniu znany i stosowany jest już od tysięcy lat. Z jego ziaren pozyskiwana jest sylimaryna, która wpływa na spowolnianie procesu włóknienia wątroby, jest silnym antyoksydantem, działa antytoksycznie i przeciwzapalnie. Burak z kolei przede wszystkim bardzo skutecznie eliminuje toksyny z wątroby i zapobiega jej stłuszczeniu. Pietruszka pomaga wypłukiwać nadmiar wody z organizmu, mniszek optymalizuje produkcję żółci, a łopian w filtracji wątroby. Jednocześnie ekstrakty z tych roślin wpływają korzystnie na inne narządy, jak nerki czy jelita

Produkt swoim działaniem poprawia więc funkcje wątroby, oczyszcza organizm, poprawia pracę nerek i układu moczowego, pomaga przeciwdziałać powstawaniu komórek rakowych, oczyszcza skórę, wspiera układ trawienny, regeneruje i przywraca równowagę. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się terapię 3-miesięczną.

Powiązane posty: