Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

ALVEO wspiera homeostazę organizmu… ale co to takiego?

ALVEO wspiera homeostazę organizmu… ale co to takiego?

Możliwe, że o pojęciu “homeostaza” słyszeliście już na lekcjach biologii. Kompletna definicja jest dość długa i dosyć złożona. Nawet jej tutaj nie podam, bo często zdarza się, że gdy coś tak skomplikowanego usłyszymy, bardzo szybko to zapominamy. A szkoda, bo trudna z pozoru definicja może stać się całkiem prosta, gdy zrozumiemy o czym jest mowa. Homeostazę znamy i odczuwamy wszyscy na co dzień!

Homeostaza to mechanizmy dostosowawcze

A mechanizmy dostosowawcze oznaczają adaptację organizmu do sytuacji spowodowanej czynnikami zewnętrznymi. Na przykład upał pobudza receptory zawarte w skórze i wysyła do mózgu sygnał, po czym ciało w formie potu ochładza nadmiernie nagrzaną powierzchnię skóry, chroniąc ją. Innym prostym przykładem jest szybki oddech podczas wysiłku fizycznego – organizm automatycznie dostarcza komórkom więcej tlenu, by mogły podołać zaistniałej sytuacji, krew zaś odprowadza metabolity spalania.

Takie i inne homeostatyczne procesy działają na wielu poziomach, aż po poszczególne komórki i płyny ustrojowe. Organizm stara się zapewnić ludzkiemu ciału optymalne warunki. Szybki oddech łatwo rozumieć, trudniej ale na przykład zrozumieć…

pH krwi – równowaga kwasowo-zasadowa organizmu

pH krwi tętniczej zazwyczaj wynosi około 7,35 – 7,45 i taki przedział warunkuje prawidłowy przebieg procesów życiowych. Optymalny przedział pH* jest więc stosunkowo “wąski” (bo tyko 0.1 pH!) i za utrzymanie tego przedziału odpowiedzialne są właśnie procesy homeostazy. A pożywienie, skażenie środowiska, alkohol, cukrzyca, palenie, stresy, ciśnienie krwi, deficyt ruchu są czynnikami wytrącającymi organizm z równowagi (nie tylko w skali kwasowo-zasadowej).

Apropos: * ślina ma pH 6.5, woda morska pH 8 – takie, pozornie niezbyt różne pH w przypadku krwi, może być dla człowieka wprost śmiertelne.

Efektywna homeostaza jest jak… dobrze wyregulowany gaźnik auta

Jedziesz na urlop, a o tym, czy tam dojedziesz, decyduje i także pozorna błahostka - mała śrubka w gaźniku czy parę numerów w sterowniku silnika. Twój silnik może być mechaniczne cacko, 100% paliwa premium i odpowiednio oleju, ale auto i tak może stanąć na poboczu. Duże spalanie paliwa może prowadzić do złogów karbonu w silniku. W innym przypadku możesz uzyskać tylko pół mocy, silnik może się krztusić albo przegrzewać – to wtedy kiedy “homeostaza” silnika będzie źle działa, regulując nieodpowiednio dawkę paliwa.

Procesy homeostatyczne mogą działać z rezerwą, ale mogą też nie nadążać. Przecież i z rozregulowanym gaźnikiem można też jeździć… Tylko jak daleko i jak długo organizm tak pociągnie!

Alveo

Analogia z autem wydaje się głupia, ale sami na pewno macie czas od czasu praktyczną świadomość efektów “rozregulowanego gaźnika” w swoim ciele. Homeostaza przebiega non stop w różnych organach regulując setki parametrów od dużych, aż po subtelne zmiany chemiczne. Niektóre wskaźniki mamy “w środku skali”, inne wychylają się tu w prawo, tu w lewo… u każdego inne i inaczej.

Homeostaza a kompleksowe suplementy

Suplementy diety mogą mieć na homeostazę pozytywny wpływ, zwłaszcza w sytuacji, kiedy jakiegoś elementu w ciele brak. Jasne, w idealnym świecie powinno być wszystko poukładane na sto procent, w realu ale auta i ludzie nie są idealni…

ALVEO to z punktu widzenia homeostazy to kompleks szeregu mikro- oraz makroelementów. W procesach homeostazy biorą udział tysiące czynników. Każdy człowiek to unikat i każdy potrzebuje czegoś innego. Właśnie kompleksowość ALVEO powinna być tutaj plusem – homeostaza działa wybiórczo, bowiem każdy proces używa innych “cegiełek budowlanych”. ALVEO może dostarczyć Ci brakującego mikroelementu tak, by organizm był lepiej wyregulowany i „wskazówki równowagi” powróciły do normy.

ALVEO jest na rynku Polskim już osiemnaście lat. Inne suplementy znikają, ale ALVEO dalej każdy dzień pomaga dziesiątkom tysięcy Polaków! Życzymy Ci, ALVEO, i Wam drogim czytelnikom następnych sto lat zdrowego życia!

Prosimy o „Polubienie” lub „Udostępnienie” tego artykułu (niebieski i pomarańczowy prostokącik poniżej). Dzięki temu pomożecie w lepszym szerzeniu informacji o możliwościach nowoczesnych ziołowych terapii.

Powiązane posty: