ALVEO wspiera homeostazę organizmu… ale co to takiego?

ALVEO wspiera homeostazę organizmu… ale co to takiego?

Możliwe, że o pojęciu “homeostaza” słyszeliście już na lekcjach biologii. Kompletna definicja jest dość długa i dosyć złożona. Nawet jej tutaj nie podam, bo często zdarza się, że gdy coś tak skomplikowanego usłyszymy, bardzo szybko to zapominamy. A szkoda, bo trudna z pozoru definicja może stać się całkiem prosta, gdy zrozumiemy o czym jest mowa. Homeostazę znamy i odczuwamy wszyscy na co dzień!

Homeostaza to mechanizmy dostosowawcze

A mechanizmy dostosowawcze oznaczają adaptację organizmu do sytuacji spowodowanej czynnikami zewnętrznymi. Na przykład upał pobudza receptory zawarte w skórze i wysyła do mózgu sygnał, po czym ciało w formie potu ochładza nadmiernie nagrzaną powierzchnię skóry, chroniąc ją. Innym prostym przykładem jest szybki oddech podczas wysiłku fizycznego – organizm automatycznie dostarcza komórkom więcej tlenu, by mogły podołać zaistniałej sytuacji, krew zaś odprowadza metabolity spalania.

Takie i inne homeostatyczne procesy działają na wielu poziomach, aż po poszczególne komórki i płyny ustrojowe. Organizm stara się zapewnić ludzkiemu ciału optymalne warunki. Szybki oddech łatwo rozumieć, trudniej ale na przykład zrozumieć…

pH krwi – równowaga kwasowo-zasadowa organizmu

pH krwi tętniczej zazwyczaj wynosi około 7,35 – 7,45 i taki przedział warunkuje prawidłowy przebieg procesów życiowych. Optymalny przedział pH* jest więc stosunkowo “wąski” (bo tyko 0.1 pH!) i za utrzymanie tego przedziału odpowiedzialne są właśnie procesy homeostazy. A pożywienie, skażenie środowiska, alkohol, cukrzyca, palenie, stresy, ciśnienie krwi, deficyt ruchu są czynnikami wytrącającymi organizm z równowagi (nie tylko w skali kwasowo-zasadowej).

Apropos: * ślina ma pH 6.5, woda morska pH 8 – takie, pozornie niezbyt różne pH w przypadku krwi, może być dla człowieka wprost śmiertelne.

Efektywna homeostaza jest jak… dobrze wyregulowany gaźnik auta

Jedziesz na urlop, a o tym, czy tam dojedziesz, decyduje i także pozorna błahostka - mała śrubka w gaźniku czy parę numerów w sterowniku silnika. Twój silnik może być mechaniczne cacko, 100% paliwa premium i odpowiednio oleju, ale auto i tak może stanąć na poboczu. Duże spalanie paliwa może prowadzić do złogów karbonu w silniku. W innym przypadku możesz uzyskać tylko pół mocy, silnik może się krztusić albo przegrzewać – to wtedy kiedy “homeostaza” silnika będzie źle działa, regulując nieodpowiednio dawkę paliwa.

Procesy homeostatyczne mogą działać z rezerwą, ale mogą też nie nadążać. Przecież i z rozregulowanym gaźnikiem można też jeździć… Tylko jak daleko i jak długo organizm tak pociągnie!

Alveo

Analogia z autem wydaje się głupia, ale sami na pewno macie czas od czasu praktyczną świadomość efektów “rozregulowanego gaźnika” w swoim ciele. Homeostaza przebiega non stop w różnych organach regulując setki parametrów od dużych, aż po subtelne zmiany chemiczne. Niektóre wskaźniki mamy “w środku skali”, inne wychylają się tu w prawo, tu w lewo… u każdego inne i inaczej.

Homeostaza a kompleksowe suplementy

Suplementy diety mogą mieć na homeostazę pozytywny wpływ, zwłaszcza w sytuacji, kiedy jakiegoś elementu w ciele brak. Jasne, w idealnym świecie powinno być wszystko poukładane na sto procent, w realu ale auta i ludzie nie są idealni…

ALVEO to z punktu widzenia homeostazy to kompleks szeregu mikro- oraz makroelementów. W procesach homeostazy biorą udział tysiące czynników. Każdy człowiek to unikat i każdy potrzebuje czegoś innego. Właśnie kompleksowość ALVEO powinna być tutaj plusem – homeostaza działa wybiórczo, bowiem każdy proces używa innych “cegiełek budowlanych”. ALVEO może dostarczyć Ci brakującego mikroelementu tak, by organizm był lepiej wyregulowany i „wskazówki równowagi” powróciły do normy.

ALVEO jest na rynku Polskim już osiemnaście lat. Inne suplementy znikają, ale ALVEO dalej każdy dzień pomaga dziesiątkom tysięcy Polaków! Życzymy Ci, ALVEO, i Wam drogim czytelnikom następnych sto lat zdrowego życia!

Prosimy o „Polubienie” lub „Udostępnienie” tego artykułu (niebieski i pomarańczowy prostokącik poniżej). Dzięki temu pomożecie w lepszym szerzeniu informacji o możliwościach nowoczesnych ziołowych terapii.

Powiązane posty: