Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Skóra, zwierciadło zdrowia naszego organizmu

Skóra, zwierciadło zdrowia naszego organizmu

Skóra to swoiste zwierciadło naszego zdrowia. I chociaż dzięki kosmetyce można w pewnym stopniu zmienić jej wygląd, to dużo większe znaczenie ma stosowanie odpowiednich suplementów żywieniowych, które poprawiają jej stan i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu.

Zdrowa skóra to klucz do młodego wyglądu, ale zapewne spełnia ona dużo poważniejszą rolę.

Nasza skóra to doskonałe „opakowanie” chroniące narządy wewnętrzne. Ta otulająca nas szczelnie powłoka jest w gruncie rzeczy największym organem ciała – żywą, oddychającą metabolicznie aktywną tkanką, podlegającą ciągłej regeneracji i odnowie. Pomaga regulować temperaturę ciała (dzięki rozszerzaniu się i kurczeniu naczyń krwionośnych oraz wydzielaniu się potu poprzez znajdujące się w niej gruczoły potowe). Chroni resztę ciała przed wysuszeniem. Broni przed szkodliwym wpływem środowiska: chorobotwórczym, promieniowaniem słonecznym i zimnem. Jednocześnie jest odzwierciedleniem każdego procesu chorobowego organizmu. Skóra jest nie tylko „zwierciadłem” choroby wewnętrznej. Sama też choruje i ulega urazom.


Po upalnym lecie wygląd naszej skóry na ogół pozostawia wiele do życzenia...

Na początku jesieni skóra nosi niezbyt szczęśliwe pamiątki po upalnym lecie. Na skutek działania promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego i stresów, w organizmie gwałtownie wzrasta ilość wolnych rodników (aktywnych związków chemicznych, zdolnych niszczyć żywe komórki i tkanki organizmu), a nasze systemy antyoksydacyjne stają się często niezdolne do ich neutralizacji. Właśnie niszczące działanie wolnych rodników na komórki organizmu jest podstawową przyczyną starzenia się skóry. Jesienią skóra jest matowa i bez życia, często poorana liniami i głębokimi zmarszczkami oraz żółciejąca od blednącej opalenizny. W konsekwencji jest wysuszona (odwodniona), wygląda starzej i rzeczywiście postarzała się podczas letnich miesięcy. Na szczęście skóra jest dość odporna, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

W jaki sposób powinniśmy zadbać o skórę jesienią? 

Skóra wysuszona staje się bardziej wrażliwa na różne czynniki, łuszczy się i może pokryć się nieładnymi, różowymi lub czerwonymi plamami. Wymaga zatem kuracji regeneracyjnej, która przywróci jej blask i jedwabistą gładkość. Aby zachować piękną skórę jesienią ważne jest jej odżywianie od wewnątrz (substancje odżywcze i witaminy są dostarczane z krwią). Jednak zanim to zrobimy ważne jest, żeby zadbać o oczyszczenie organizmu, dzięki czemu substancje odżywcze będą lepiej się wchłaniać, dobrą cyrkulację krwi, nieuleganie stresom.

Doskonałym rozwiązaniem jest Alveo, które wspiera oczyszczanie i udrażnianie naszego układu krążenia oraz przywracanie elastyczności naczyń krwionośnych. Jednocześnie może oczyszczać mikroskopijne naczynia włosowate (co powoduje, że każda komórka, tkanka i narząd organizmu są odpowiednio dotlenione) oraz uszczelniać i wzmacniać kruche naczynia, które stają się odporniejsze na zmiany atmosferyczne. Zewnętrznie sugerujemy stosowanie kosmetyków zawierających witaminę K i C.

Źródło: lek. med. dermatolog Urszula Urbaczka, Troska o skórę w okresie jesienno-zimowym, Zdrowie i Sukces, Wydanie specjalne nr 3, grudzień 2005 r.

 

Powiązane posty: