Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Recepta na zdrowy seks!

Recepta na zdrowy seks!

Dla niektórych stanowi temat tabu, ale trzeba wiedzieć, że udane życie intymne ma bardzo korzystne działanie na cały organizm. Poprawa nastroju i lepsze samopoczucie to dopiero początek korzyści. Badania naukowe donoszą, że seks przyspiesza przemianę materii, usprawnia pracę serca, polepsza stan naczyń krwionośnych, zwiększa produkcję hormonów, a nawet wzmacnia mięśnie.

Temat jest ważny, ponieważ zaburzenia funkcji seksualnych stanowią powszechną dolegliwość i dotyczą zarówno kobiet, ja i mężczyzn. Często dolegliwości te, przyczyniają się do obniżenia jakości życia partnerów. Liczba osób, które uskarżają się na swoje życie intymne stale się powiększa. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, zarówno psychologiczne jak i fizyczne. Do jednych z przyczyn wymienia się:- choroby tarczycy,

  • problemy hormonalne,
  • niski poziom aktywności fizycznej,
  • zaburzenia psychiczne, tj. depresja,
  • stosowanie używek, tj. alkohol czy papierosy,
  • otyłość,
  • stres, a także niedobory substancji odżywczych w diecie i kumulację toksyn w organizmie.


W przypadku poprawy funkcji seksualnych warto zastosować poniższe składniki roślinne.

Żeń- szeń amerykański

Generalnie roślina ta wpływa korzystnie na cały organizm człowieka. Dodaje energii i sił witalnych, pobudza, wspomaga pamięć, ale także jest silnym antyoksydantem i działa przeciwnowotworowo. Żeń- szeń posiada takie właściwości, dzięki obecności ginsenozydów zaliczanych do saponin triterpenowych. Związki te głównie odpowiadają się poprawę funkcji seksualnych, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Powodują one lepsze ukrwienie narządów płciowych. U kobiet zauważa się wzrost poziomu pobudzenia seksualnego, a u mężczyzn ustępują problemy związane z zaburzeniami erekcji, a czas jej trwania jest o wiele dłuższy.

Cytryniec chiński

Stosowany jako substancja wzmacniająca, zwiększająca pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego i pobudzająca działalność serca i układu oddechowego. Polecany przy zmęczeniu fizycznym i umysłowym, wzmożonej senności, wyczerpaniu, osłabieniu, a nawet depresji. Pomaga zwiększać popęd seksualny, zmniejsza napięcie wywołane przez stres, podnosi odporność organizmu.

Guarana

Nasiona guarany, zawierają przede wszystkim kofeinę (guaraninę) i to, aż trzykrotnie więcej niż kawa. Stosowana wewnętrznie w leczeniu chronicznego zmęczenia, wzmożonej senności oraz trudności w koncentracji. Rozluźnia układ nerwowy i mięśniowy. Podtrzymuje fizyczną i umysłową witalność. Wpływa na seksualność.

Palma sabałowa

Stosowana w urologii we wczesnej i umiarkowanej postaci łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (prostaty). Zapalenie prostaty, obniża znacząco jakość nasienia i jest jedną z przyczyn niepłodności u mężczyzn. Stosowana także w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, rzeżączki i podrażnienia błon śluzowych. Posiada działanie przeciwzapalne, moczopędne, tonizujące i relaksujące.

Miłorząb japoński, inaczej Ginko Biloba

Nazywany prawdziwą fontanną młodości. Poprawia pamięć, polepsza zdrowie psychiczne u zdrowych osób, zwłaszcza starszych. Korzystnie wpływa na leczenie choroby Alzheimera, wrzodów, artretyzmu, zaburzeń erekcji, retinopatii cukrzycowej (powikłanie cukrzycy, powodujące uszkodzenie naczyń krwionośnych w siatkówce oka), a także chromania przestankowego (bóle mięśni).

L- arginina

Jest jednym z najczęściej wybieranych suplementów związanych z poprawą funkcji seksualnych. Badanie, w którym podawano kobietom L–argininę w połączeniu z żeń-szeniem przez cztery tygodnie, przyczyniło się do wzmożonego przepływu krwi w narządach płciowych, co skutkowało zwiększą satysfakcją seksualną, zmniejszoną suchością pochwy, a w końcowej obserwacji zwiększoną częstotliwością jeśli chodzi o aktywność seksualną.

L- cytrulina

W przypadku L- cytruliny mechanizm i działanie jest bardzo podobne jak L-argininy. L-cytrulina stanowi niezbędny element do endogennego utworzenia argininy, odpowiedzialnej za syntezę tlenku azotu, co w konsekwencji przekłada się na lepsze ukrwienie narządów płciowych.

Cynk

Powszechnie wiadomo, że cynk jest niezbędny do wytwarzania zdrowych plemników i komórek jajowych. Odpowiada za prawidłową pacę hormonów płciowych oraz potencję seksualną.

Witamina E

To witamina młodości, łagodzi zmęczenie, wspomaga pamięć, wykazuje działanie antynowotworowe, zwiększa płodność.

Powyższe składniki odnaleźć można w specjalnie skomponowanym produkcie jakim jest LANCELOT. Jest to produkt, który naprawdę działa i przynosi korzyści w postaci poprawy funkcji seksualnych zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jednak należy pamiętać, że efekty są zauważalne po pewnym czasie ich systematycznego przyjmowania. Ale to naturalne, tak jak produkt, który jest naturalny.

Katarzyna Gryga
Dietetyk, promotor zdrowego i ekologicznego stylu życia. Prowadzi infolinię Akuna.

Powiązane posty: