Użytkowniku, zapoznaj się z nasza Polityką Prywatności, zgodnie z RODO dowiesz się z niej jakie dane przetwarzamy, kto jest Administratorem Danych i jakie masz prawa. 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

zamknij

Stres, jeden z największych wrogów organizmu

Stres, jeden z największych wrogów organizmu

Stres jest częstą przyczyną bólów głowy i żołądka, problemów z trawieniem, braku energii, zmęczenia, wysokiego ciśnienia krwi oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Przyczyną stresu jest negatywne oddziaływanie otoczenia, niewłaściwy styl życia, zaburzony metabolizm a nawet niedobory lub zaburzenia proporcji ważnych składników odżywczych.

Z drugiej strony, sam stres może powodować znacznie większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ponieważ zestresowany organizm nie jest w stanie wykorzystać w pełni do ich pozyskania przyjmowanych pokarmów. Brak składników odżywczych staje się tym samym istotnym bodźcem wywołującym stres. I w ten sposób błędne koło się zamyka.

Oto kilka przykładów na to, jak dieta może wpływać na nasze zachowanie. Senność i stany depresyjne mogą być spowodowane nagłym spadkiem poziomu cukru we krwi. I odwrotnie, nadmierne spożycie cukrów i barwników może powodować nadpobudliwość u dzieci. Podwyższony poziom niektórych metali ciężkich w organizmie - m.in. w przypadku zatrucia rtęcią, kadmem lub ołowiem - objawia się często zaburzeniami czynności psychicznych.

Na nasz stan psychiczny istotny wpływ ma również aktywność gruczołów dokrewnych. Ogólnie znane są zmiany w zachowaniu podczas cyklu miesiączkowego. Zmniejszona aktywność tarczycy, spowodowana niedoborem jodu, która może prowadzić do apatii i depresji. Co istotne, większość z tych problemów można minimalizować stosując zdrową dietę.

Wśród sprzymierzeńców, których celem jest łagodzenie skutków stresu są składniki roślinne. W tym np. Drapacz lekarski, Miłorząb japoński, Męczennica cielista, Lawenda, Tymianek, które są również częścią Alveo.

Miłorząb japoński, umożliwia cząsteczkom tlenu łatwiejsze wiązanie się ze ściankami czerwonych krwinek. Tlen jest w istocie rodzajem paliwa dla naszego mózgu. Zwiększenie jego aktywności wpływa pozytywnie na stan psychiczny i mobilizuje do walki ze stresem. Męczennica (Passiflora Incarnata) zmniejsza niepokój i napięcie, a także, podobnie jak żeńszeń, reguluje wysokie ciśnienie krwi. Drapacz lekarski (Cnicus Benedictus) poprawia pracę serca i wątroby, na które stres ma negatywny wpływ. A to jedynie niektóre z korzyści wynikające ze stosowania ziół w codziennej diecie.

Alveo jest idealnym dodatkiem do naszej codziennej diety, ponieważ zwykła dieta nie zawiera wszystkich substancji, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki czystym i naturalnym składnikom pochodzenia roślinnego uzupełniamy w organizmie cenne fitochemikalia.

Źródło: Alveo proti stresu

Powiązane posty: